İspanya’daki Erasmus Üniversiteleri


İspanya Erasmus tarafından tercih edilen 20 üniversiteden 10’una sahiptir. Avrupalı ​​yüksek öğretim öğrencileri tarafından 16 yıldır en çok talep edilen ülkedir.

İspanya, Erasmus gençliğinin en büyük gönderen ve alıcısı olarak konumlandırılmıştır.

Yerel gençlik, bu programla dünyayı tanıma fırsatı buluyor ve yeni eğitim ve mesleki deneyimler üretiyor. Buna ek olarak, her yıl binlerce yabancı, dil olanaklarının ve ülkenin sunabileceği çok çeşitli destinasyonların motive ettiği farklı şehirlerin tadını çıkarmak için İspanya’ya geliyor.

Üniversiteler;

CEU San Pablo Üniversitesi

İspanya’daki en eski özel okullardan biridir ve 40’tan fazla ülkede geniş bir mezunlar ağına sahiptir. CEU, üst düzey öğretimde 80 yıldan fazla deneyime sahip prestijli ve sağlam bir eğitim kurumudur.

Uluslararası eğitimde İngilizce ve diğer isteğe bağlı dillerde çok sayıda derece ve ek programlar sunuyor. Ayrıca, dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarında derecenizi tamamlayabilmenizi sağlayacak çok çeşitli uluslararası ve yurtdışında eğitim programları sunuyor.

Öğrencilerinin İspanya ve yurtdışında staj yapmalarını sağlamak için 8.000’den fazla şirket ve kurumla iş birliği anlaşmaları var.

Finansal yardımın yanı sıra liyakat ve akademik mükemmellik burslarına yapılan en büyük yatırım bakımından İspanyol özel üniversiteleri arasında ilk sıradadır. 

CEU San Pablo Üniversitesi, seçildikten sonra öğrencilere Erasmus + Öğrenci Mektubu sunar. Bu tüzük, katılımcıların uygulama veya çalışma amacıyla yerinden olmaları sırasında hak ve yükümlülüklerini ortaya koymaktadır.

CEU San Pablo Üniversitesi, Avrupa Komisyonu Erasmus + Programı dahilindeki tüm kıtalardan gelen okullar ve üniversitelerle yapılan anlaşmalar yoluyla öğrencilere yurtdışındaki eğitimlerini tamamlama ve doğrulama fırsatı sunarak uluslararası projeksiyonda kararlıdır. CEU San Pablo Üniversitesi ve diğer yabancı üniversiteler arasında ikili değişim anlaşmaları imzalandı.

Erasmus + veya İki taraflı uluslararası hareketlilik için hak kazanmak için akademik şartlar

Öğrenci, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında CEU San Pablo Üniversitesinde en az 60 kredilik ders almış olmalıdır.

Şu anda hareketlilik yapmak istedikleri derecede kayıtlı olmayan öğrenciler bu görüşme için başvurabilirler; ancak yer tayinine, 2019 akademik yılında kabul edilen ve kayıt olan öğrencinin şartı aranacaktır.

Hareketliliği gerçekleştirmek için, öğrencinin Erasmus + varış yerlerinde en az 30 kredilik 2019-2020 dersine kayıt yaptırması gerekir. Ev sahibi Üniversitede alınan dersler için tanınacak minimum kredi sayısı, her Fakülte tarafından bu konuda belirlenen hükümlere rağmen, 12 dönem kredisi olacaktır 

Yurtdışında da alınabilecek Çift Dereceler, Eşzamanlı Dereceler ve Kendi Dereceler konusunda istisnalar yapılabilmesine rağmen, en fazla 30 yarı yıllık AKTS kredisi kabul edilebilir (Ev sahibi üniversite, derslere katılmalarına izin vermelidir). 30’dan fazla iki yılda bir kredi).

Erasmus + yüksek öğrenim kurumlarına kayıtlı lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin yurtdışında staj yaparak iş deneyimi kazanmaları için yardım sağlar. Yeni mezun olan öğrenciler de katılabilir.

Yurtdışındaki bu uygulamalar sayesinde katılımcılar işgücü piyasasına girmek ve daha girişimci bir ruh geliştirmek için iletişim becerilerini, dilsel ve kültürlerarası becerileri ve diğer yüksek değerli becerilerini geliştirecekler.

Uluslararası Uygulamalar için Erasmus + Burslu Başvuru Koşulları

Erasmus + Uluslararası Uygulamalar Bursunu almaya hak kazanmak için, öğrencinin, Fakültesinin COIE’sine veya Üniversitenin web sitesinde ve öğrenci portalında bulunabilecek Yüksek Politeknik Okulu’na Başvuru Örneği sunması gerekir. Başvuru yapıldıktan sonra, öğrenci COIE tarafından belirlenen gerekliliklere göre seçim prosedürünün bir parçası olacaktır. Staj süresi en az 3 ay olmalıdır, bu San Pablo CEU Üniversitesi ve Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen süredir.

UNED Üniversitesi

İspanya’daki ilk üniversiteye, öğrenci sayısına göre, akademik teklifle, uzaktan eğitimde tecrübe ve prestijle, sanallaştırılmış materyallerle, yakınlık ve yakınlıkla bile giriyorsunuz.

İlişkili Merkezlerin geniş ağı, geniş öğretim ve araştırma deneyimine sahip öğretmen ve ekiplerin çalışması ve sanal ve görsel-işitsel platformlar, uzaktan öğrenmeye izin verir, ancak maksimum yakınlık ve destek sağlar.

UNED’de, resmi çabalarını, ailelerinin çabaları ve ailelerinin desteği ile eğlence ve dinlenme masrafları karşılığında, yüz binlerce öğrenci sayesinde prestijini kazanmış bir devlet üniversitesinin onayını alarak alabilirsiniz. Şirketlerin maksimum değerlemelerini ve en iyi sonuçları resmi muhalefetlerde konsolide etti.

UNED kampüsü, Madrid’deki Fakülteler, Kolejler ve Merkezler ile İspanya ve yurtdışındaki geniş ilişkili merkezler ağına yayılmıştır.

Ek olarak, Avrupa, Amerika ve Afrika’da 13 ülkede 14 merkez (ve 2 sınav noktası) vardır. Merkezler, UNED’in eğitim sistemine destek veren akademik yapısının birimleridir. Her UNED öğrencisi Associated Center’a bağlı olmalıdır. Öğrenciler, ikamet ettikleri yer veya herhangi bir diğer şartlara göre en uygun buldukları merkezi seçebilirler. Ek, kayıt formlarının doldurulmasından sonra resmileştirilir.

Burgos Üniversitesi

Burgos Üniversitesi 1994 yılında Kral’ın 12/94 sayılı yasasını onayladığında, devlet üniversitelerine yeni bir üniversite olarak eklendi.

Bu yeni devlet üniversitesinin kurulması, ilk orta çağ katedral okulları ve Burgos’ da 18. ve 19. yüzyıl Tıp Fakültesinin ilk üniversite çalışmalarıyla başlayan sağlam bir projenin doruk noktasıydı.

Şimdilerde, üniversite gelecek için harika bir projeye imza atıyor: Üniversitenin tüm tesislerinin şehrin batı kısmındaki, Hastane del Rey çevresindeki, 12. yüzyılın simgesel binası ve merkez binası konsantrasyonunu temsil edecek olan Benzersiz Kampüs Burgos Üniversitesi Rektörlüğü. Bu proje ile Burgos ve Üniversitesi, öğretim ve araştırma kapasitelerini güçlendirmek ve Burgos ve Castilla y León bölgesinin gelişmesine yardımcı olmak istiyor.

Burgos Üniversitesi, işlevlerini farklı merkezlerde geliştirir, bunlardan yedisi derece ve yüksek lisansın oluşması için kendi merkezleridir, sekizinci bir üçüncü devir ve bir diğeri ekli bir merkezdir.

Ayrıca, Üniversitenin bir Araştırma ve Geliştirme merkezi ve üç enstitüsü vardır:

Teknolojik Bilim Parkı’ndaki Ar-Ge Merkezi

Kamu Yönetimi Enstitüsü

Üniversitesi Restorasyon Enstitüsü

Eğitim ve Eğitim İnovasyon Enstitüsü

2019-2020. Erasmus programına katılmak isteyen öğrencilerin 

Başvurunun sunulması için son tarih: 15 Şubat 2020 

BİLGİ VE İLETİŞİM

Yönetim Birimi:

Uluslararası İlişkiler Hizmeti

Telefon:947 25 90 08

E-posta: relin4@ubu.es

Reyes Ortúñez Díez

Uluslararası İlişkiler Hizmeti

Valensiya Üniversitesi

Beş yüz yıldan fazla bir süre boyunca, Valensiya Üniversitesinin gelişimi kentin büyümesine paralel bir şekilde yürümüştür. Eğitim, araştırma, yaratma ve yayma için alan yaratarak kentsel arsanın ayrılmaz bir bölümünü oluşturmuştur. 

Başlangıçta tıp, beşerî bilimler, ilahiyat ve hukuk çalışmalarına adanmış, son yirmi yıl boyunca, önceki aşamalarla kıyaslanmadan, hızlandırılmış bir dönüşüm ve büyüme süreci geçirmiştir. Bu önemli çaba, Valensiya Üniversitesi’ni modern bir küresel üniversiteye, yeni teknolojilerin uygulanmasında lider ve ana uluslararası bilimsel ve öğretici ağlarla bağlantılı hale getirmiştir. 

Erasmus programına katılabilen ülkeler;

Avrupa Birliği’nin 28 üye ülkesi, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Türkiye ve Makedonya Cumhuriyeti

Öğrencilerinin, Valencia Üniversitesi https://webges.uv.es/uvPortalUVWeb/ web sitesinde önceden danışmaları önemlidir.

Madrid Complutense (UCM)

Complutense Üniversitesine gelen bir Erasmus öğrencisi olarak başvuruda bulunmayı planlıyorsanız, yapmanız gereken ilk şey, kendi üniversitenizdeki koordinatörünüzle iletişim kurmak ve adaylığınızı onunla tartışmaktır. Gelen öğrencileri yalnızca üniversiteler arasındaki ikili anlaşmalarda belirtilen çalışma alanları için kabul edilmektedir. Bu nedenle, gelecek üniversitede hangi üniversitelerin ve bu üniversitelerin hangi bölümleri veya fakültelerine seyahat edebileceğinizi, yerel uluslararası İlişkiler yetkililerinize danışın. 

TANINMA SÜRECİ:

UCM, kurumumuzun kullanıcısı olduğu moveonnet ile gelen öğrenciler için e-adaylık prosedürünü belirlemiştir. (Bkz. www.moveonnet.eu)

Öğrencilerinizi aday göstermek için lütfen şu bağlantıyı izleyin:

www.moveonnet.eu/institutions/myinstitution/enomination

E-adaylığa devam etmek için kurumdan giriş yapması ve şifresini girmesi istenir. Bu kayıt ücretsizdir ancak her kurum yalnızca bir kez kayıt olabilir; genellikle uluslararası ilişkiler ofisinde değişim programlarından sorumlu kişi zaten erişim elde eder.

Ortak üniversite, UCM’ye aday öğrenci verileri hakkında bilgiler şu şekilde olmalı; isim, cinsiyet, doğum günü, E-posta, konu, çalışma düzeyi ve yarıyıl sayısı.

ERASMUS 

TEL: +34 91 394 6923

FAKS: +34 91 394 69 24

erasmus2@pas.ucm.es 

TEL: +34 91 394/6921/6949

FAKS: +34 91 394 69 24

 conveniosin@rect.ucm.es

Barselona Üniversitesi (UB)

Barselona Üniversitesi Eczacılık ve Gıda Bilimleri Fakültesi, farklı kökenden gelen geniş bir öğrenci topluluğunun varlığını destekleyen çok geniş bir coğrafi alanı kapsıyor. Elli yılı aşkın bir süredir her yıl iki binden fazla öğrenciyi ağırlıyor.

Erasmus Bursları:

Barselona üniversitesinin ikili anlaşmalar yaptığı Avrupa Birliği’ndeki üniversitelerde geçici çalışma için verilir. Barselona üniversitesi ev sahibi Avrupa üniversitesinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilen tüm çalışmaları tanıyacaktır.

Lisans, birinci ve ikinci dönem öğrencileri ve başvuru çağrısında belirtilen genel, akademik ve finansal gereklilikleri karşılayan resmi yüksek lisans dersleri.

Öğrenci birinci veya ikinci aşamadan bir kurs alıyorsa, değişim süresi genellikle 1 veya 2 yarıyıl olacaktır. Öğrenci üçüncü dönem ders alıyorsa, süre 3 ila 12 ay arasında olacaktır.

Temel gereksinimler:

Öğrencilerin, kursta ve aynı akademik yılda UB’ye kayıtlı olmaları gerekir (aynı üçüncü sınıf sigortası, öğrenci sendikaları vb. İçin küçük ücretler haricinde, ev sahibi Avrupa üniversitesindeki kayıt ücretlerinden muaf tutulacaklardır.)

Öğrenci, ilişkili ülkeler olarak bir Avrupa Birliği, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç veya Türkiye ülkesinde ikamet etme hakkına veya bu süreye sahip olmalıdır.

Başvuru sahibi, Avrupa Komisyonundan daha önce hiçbir ERASMUS hibesi almamış olması gerekir.

Başvurular kasım ayından ocak ayının sonuna kadar yapılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar