Jane Austen Sözleri


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Jane Austen ingilizce sözleri arasında en popüler ve anlamlı olan sözleri sizler için derledik ve Türkçe’ye çevirdik. Jane Austen sözlerini ve Türkçe anlamlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

  • “There is nothing I would not do for those who are really my friends. I have no notion of loving people by halves, it is not my nature.”

“Gerçekten arkadaşlarım olanlar için yapmayacağım bir şey yok. İnsanları yarıya kadar sevme fikrim yok, bu benim doğam değil. ”

  • “A lady’s imagination is very rapid; it jumps from admiration to love, from love to matrimony in a moment.”

“Bir hanımın hayal gücü çok hızlı; hayranlıktan sevgiye, bir anda sevgiden evliliğe atlıyor. ”

  • “In vain have I struggled. It will not do. My feelings will not be repressed. You must allow me to tell you how ardently I admire and love you.”

“Boşuna mücadele ettim. Yapmayacak. Duygularım bastırılmayacak. Sana ne kadar hayran olduğumu ve sevdiğimi söylememe izin vermelisin. ”

  • “The more I know of the world, the more I am convinced that I shall never see a man whom I can really love. I require so much!”

“Dünyayı ne kadar iyi bilirsem, gerçekten sevebileceğim bir adamı asla göremeyeceğime o kadar ikna olurum. Çok ihtiyacım var! ”

  • “It is a truth universally acknowledged, that a single man in possession of a good fortune, must be in want of a wife.”

“İyi bir servete sahip olan tek bir erkeğin eş istediği evrensel olarak kabul edilen bir gerçektir.”

  • “I cannot fix on the hour, or the spot, or the look or the words, which laid the foundation. It is too long ago. I was in the middle before I knew that I had begun.”

“Temelleri oluşturan saate, mekana ya da görünüşe ya da sözlere sabitleyemiyorum. Çok uzun zaman önceydi. Başladığımı bilmeden önce ortadaydım. ”

  • “Angry people are not always wise.”

“Kızgın insanlar her zaman akıllı değildir.”

  • “I hate to hear you talk about all women as if they were fine ladies instead of rational creatures. None of us want to be in calm waters all our lives.”

“Tüm kadınlar hakkında, rasyonel yaratıklar yerine iyi bayanlarmış gibi konuştuğunu duymaktan nefret ediyorum. Hiçbirimiz hayatımız boyunca sakin sularda olmak istemiyoruz. ”

  • “but for my own part, if a book is well written, I always find it too short.”

“Ama kendi adıma, eğer bir kitap iyi yazılmışsa, her zaman çok kısa buluyorum.”

  • “You pierce my soul. I am half agony, half hope…I have loved none but you.”

“Ruhumu deliyorsun. Ben yarı acıyım, yarı umutum … Senden başka hiçbirini sevmedim.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.