Johann Wolfgang von Goethe Sözleri


Johann Wolfgang von Goethe ingilizce sözleri arasında en popüler ve anlamlı olan sözleri sizler için derledik ve Türkçe’ye çevirdik. Johann Wolfgang von Goethe sözlerini ve Türkçe anlamlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

  • “If you treat an individual as he is, he will remain how he is. But if you treat him as if he were what he ought to be and could be, he will become what he ought to be and could be.”

“Bir bireye olduğu gibi davranırsanız, olduğu gibi kalacaktır. Ama eğer ona olması gerektiği ve olması gerektiği gibi davranırsanız, olması ve olması gerektiği gibi olacak. ”

  • “One ought, every day at least, to hear a little song, read a good poem, see a fine picture, and, if it were possible, to speak a few reasonable words.”

“En azından her gün küçük bir şarkı duymalı, iyi bir şiir okumalı, güzel bir resim görmeli ve mümkünse birkaç makul kelime konuşmalıdır.”

  • “A man should hear a little music, read a little poetry, and see a fine picture every day of his life, in order that worldly cares may not obliterate the sense of the beautiful which God has implanted in the human soul.”

“Bir adam, dünyevi bakımların Tanrı’nın insan ruhuna implante ettiği güzellik duygusunu yok etmemesi için, biraz müzik dinlemeli, biraz şiir okumalı ve hayatının her günü güzel bir resim görmelidir.”

  • “Daring ideas are like chessmen moved forward. They may be beaten, but they may start a winning game.”

“Cesur fikirler, satranç figürlerinin ileriye taşınması gibidir. Dövülebilirler, ancak kazanan bir oyuna başlayabilirler. ”

  • “As soon as you trust yourself, you will know how to live.”

“Kendinize güvendiğiniz anda nasıl yaşayacağınızı bileceksiniz.”

  • “I have possessed that heart, that noble soul, in whose presence I seemed to be more than I really was, because I was all that I could be.”

“Varlığında gerçekte olduğumdan daha fazla gibi göründüğüm o kalbe, o soylu ruha sahiptim, çünkü olabileceğim tek şey bendim.”

  • “We do not have to visit a madhouse to find disordered minds; our planet is the mental institution of the universe.”

“Düzensiz zihinleri bulmak için bir tımarhaneyi ziyaret etmek zorunda değiliz; gezegenimiz evrenin zihinsel kurumu. ”

  • “If I love you, what business is it of yours?”

“Seni seversem, senin işin ne?”

  • “A man sees in the world what he carries in his heart.”

“Bir adam kalbinde taşıdığı şeyi dünyada görür.”

  • “You can easily judge the character of a man by how he treats those who can do nothing for him.”

“Bir insanın karakterini, kendisi için hiçbir şey yapamayanlara nasıl davrandığına göre kolayca yargılayabilirsiniz.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar