Kişisel Gelişimde İngilizce Öğrenmenin Faydaları


İngilizce be like Kullanımı Nasıldır?

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenmenin sağladığı avantajlar artık küçükten büyüğe herkes tarafından biliniyor. İş hayatında daha iyi yerlere gelme, akademik kariyer yapma, yurt dışı seyahatlerde iletişim sorunu yaşamama, yabancı filmleri alt yazısız izleme, interneti daha aktif kullanma ve yabancı kaynakları takip etme başlıca sağladığı avantajlar olarak karşımıza çıkıyor. Bunların yanında dil bilmenin kişisel gelişime katkıları da var. Üstelik bu faydası da özgüvenli bir birey olmada son derece önemli etkilere sahip. Şimdi kişisel gelişimde İngilizce öğrenmenin faydaları neler sıralayalım.

İngilizce bilmek özgüveninizi arttırır

Çok ünlü bir laf var “bir dil bir insan, iki dil iki insan” diye. İngilizce bilmek İngiliz kültürünü yakından tanımak ve yabancı kaynakları takip edebilmektir. Adeta ikinci bir insan olmak gibi yani. Zaten insanoğlu doğar doğmaz öğrenme sürecine giriyor. Tüm yaşamı boyunca hep bir şeyler öğreniyor. Öğrendikçe de özgüveni ve yetenekleri artıyor. Mesleki eğitim alarak işini daha iyi yapmayı öğreniyor. Dil eğitimi alarak karşısına çıkan kariyer fırsatlarını değerlendiriyor. Kendine güvenen, başarabileceğine inanan bir birey oluyor. İngilizce bilenlere baktığınızda kendisi ile barışık bireyler görürsünüz. Çünkü dil bilmek özgüveni arttırıyor.

İngilizce bilmek saygınlık kazandırır

Bir yabancı dili konuşmayı başaran insanlar her zaman toplum tarafından saygı görmüştür. Çünkü herkes yabancı dil öğrenmeyi başaramıyor. Belki çalışmadıklarından belki yanlış yöntemlerle zaman kaybettiklerinden olsa gerek, İngilizce konuşanları görünce onlara bu işi başaran bireyler olarak saygı duyuyor. Üstelik mesleki olarak daha hızlı ilerlediklerinden saygınlıkları da o doğrultuda artıyor.

İngilizce bilmek kendinizi iyi hissettirir

Bu aslında bisiklete binmeyi veya araba kullanmayı başaran birinin duyduğu haz ve mutluluk gibi. Yani insan başarmanın verdiği hazla kendisini iyi hissediyor.

İngilizce öğrenmek insanı heyecanlandırır

İngilizce konuşmaya başlayan insanlara bir bakın. Nasılda heyecanlı ve mutludurlar. Yabancı dili konuşmayı başaran bireyler olarak son derece keyifli ve gururludurlar.

İngilizce bilmek ufkunuzu genişletir

İngilizce bilmek insanların hayata bakış açısını değiştirmekte, yeni-yeni kültürleri yakından tanıyarak ufkunu genişletmektedir.

Beyni geliştiren, hafızayı güçlendirerek Alzheimer’a karşı beyni destekleyen, dikkati arttırarak duyma becerisini geliştiren İngilizce eğitimi için online İngilizce eğitimi en isabetli dil eğitimidir. Bilgi için tıklayın.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.