Lil Nas X – MONTERO (Call Me By Your Name) Şarkı Sözleri Çeviri


Lil Nas X - MONTERO (Call Me By Your Name) Çeviri

Lil Nas X Kimdir?

Montero Lamar Hill (9 Nisan 1999 doğumlu), sahne adı Lil Nas X  olarak bilinen Amerikalı bir rapçi, şarkıcı, söz yazarı ve medya kişiliğidir . Country rap single’ı ” Old Town Road ” un piyasaya sürülmesiyle öne çıktı ve ilk olarak 2019’un başlarında viral bir popülerlik kazandı. Uluslararası müzik listelerinde yükseldi ve aynı yılın Kasım ayında elmas sertifikası aldı .”Old Town Road” , ABD Billboard Hot 100 listesinde 19 hafta zirvede kalarak, 1958 ‘den beri en uzun listede kalan şarkı oldu. Şarkının birkaç remiksi yayınlandı, en popüleri şarkıcı Billy Ray Cyrus ‘ın yaptığı remiks oldu. “Old Town Road” Hot 100’ün zirvesindeyken Nas X ‘in eşcinsel olduğu ortaya çıktı. Old Town Road”un başarısının ardından Nas X , ” Panini ” ile iki single daha yayınladı . “Rodeo” Hot 100’de 22 numaraya kadar yükseldi. Yakında çıkacak olan ilk stüdyo albümü Montero ‘dan önce “Holiday“, listelerde bir numara olan “Montero (Call Me by Your Name)” ve “Sun Goes Down” single’ları geliyor. Nas X, En İyi Müzik Videosu ve En İyi Pop İkili/Grup Performansı ödüllerini kazandığı 62. Yıllık Grammy Ödülleri’nde en çok aday gösterilen erkek sanatçı oldu. “Old Town Road” ona Yılın Şarkısı dahil iki MTV Video Müzik Ödülü ve Favori Rap/Hip Hop Şarkısı için Amerikan Müzik Ödülü kazandırdı. Nas X aynı zamanda “Country Music Association” ödülünü kazanan ilk LGBTQ Siyahi sanatçıdır. Time, onu 2019’da İnternet’teki en etkili 25 kişiden biri olarak seçti ve 2020’de Forbes 30 Under 30 listesinde yer aldı.

Lil Nas X – MONTERO (Call Me By Your Name) Şarkı Sözleri Çeviri Tablosu

[table id=585 /]

İngilizce Şarkı Dinleyin

Bir çok insan İngilizce şarkı dinler. Ancak şarkı dinlemek İngilizce öğrenmek için size yeterli gelmiyor olabilir. Bunun sebebi ise şarkıları bilinçsiz bir şekilde dinlemeniz. İnsanlar İngilizce şarkı dinlerken sözlere ve anlamlarına dikkat etmezler. Bu yüzden dinlerken eğlenip geçerler. Şarkılardan İngilizcenizi geliştirmek için yapmanız gereken şeyse şarkı sözlerini açıp tek tek incelemeniz. İngilizce şarkıların sözlerini çevirmek size tecrübe katar. Aynı şekilde sözleri öğrendiğinizde şarkılara eşlik edebilmenizi sağlar. Bu sayede hem dinleme hem de konuşma kabiliyetiniz gelişir. Üstelik bolca İngilizce kelime telaffuzu da öğrenmiş olursunuz.

İngilizce Şarkı Sözü Çevirisi Nasıl Yapılır?

İngilizce şarkıların altında genellikle daha derin bir anlam ya da hikaye yattığını unutmamanız lazım. Bu yüzden cümleleri çevirirken mantıksız geliyorsa başka cümlelerle bağlantısı ya da başka konulara göndermesi olabilir. Bu yüzden normal çevirilere göre daha çok düşünmeniz gerekir. Cümleleri çevirirken ise normal çeviri yapıyormuş gibi çeviri yapmanız gerekir. Normal çeviride ise önce cümlenin öznesi belirlenir ve cümlenin kalanı tersten çevrilir.

Konuşarak Öğren ile İngilizce Konuşun

İngilizceyi anadilim gibi konuşmak istiyorum diyorsanız öncelikle bol miktarda maruz kalmalısınız. Bu sadece İngilizce için değil, her dil için geçerlidir. Bir dili öğrenirken ne kadar maruz kalırsanız o kadar iyi ve hızlı öğrenirsiniz. Bu yüzden yurtdışına çıkıp anadili İngilizce olanlarla beraber yaşamak gideceğiniz herhangi bir okul veya alacağınız herhangi bir eğitimden daha etkilidir. Yurtdışına çıkmak ise zor olduğundan dolayı evde İngilizce öğrenmek için anadili İngilizce olan kişilerle internet üzerinden de konuşabilirsiniz. Konuşarak İngilizce öğrenmek için en iyi sitelerden birisi de Konuşarak Öğren. Anadili İngilizce olan eğitmenlerle online İngilizce derslerinde her gün konuşmak size çok yarar sağlayacaktır. Konuşurken hem hatalarınız düzeltilecek hem de yeni konular öğrenebileceksiniz. Üstelik karşılıklı konuştuğunuz için dinleme kabiliyetinizi de geliştirebilirsiniz. Bu sayede her açıdan İngilizceye maruz kalarak çok hızlı bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz.

Konuşarak Öğren anadili İngilizce olan eğitmenlerle konuşarak kendinizi geliştirebileceğiniz bir İngilizce konuşma sitesidir. İnsanlarla İngilizce konuşma uygulamaları konusunda yepyeni bir seviyeye ulaşmıştır. Her gün İngilizce konuşan insanlarla bir araya gelip kendiniz geliştirebilirsiniz. Bu yüzden İngilizce öğrenmek isteyenler için büyük avantaja sahiptir. Uzaktan İngilizce eğitim konusunda  konusunda oldukça tecrübeli eğitmenlerden alacağınız dersler sayesinde internette İngilizce öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar