Matematiksel İngilizce Nedir?


İngilizce Kaç Ayda Öğrenilir?

Son zamanlarda matematiksel İngilizce adı altında bir eğitimden bahsediliyor. Nedir bu matematiksel İngilizce? İngilizce öğrenmede gerçekten işe yarıyor mu?

Matematiksel İngilizce

6 ayda ezbersiz İngilizce öğrenmeyi vaat eden bir yöntem olarak lanse edilse de maalesef online bir İngilizce eğitim şekli değildir. Bu da klasik İngilizce eğitiminden farklı olmadığını gösteriyor. İngilizce öğrenmenin matematiği de olur muymuş demeyin. Adamlar öncelikle Türkçe gramer kurallarına hakim olup olmadığınıza bakıyor ve bu mülakattan geçenler için bu eğitimin uygun olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle her başvurunun değerlendirileceği garantisi verilmiyor. Yani siz isteseniz de eğer uygun değilseniz bu yöntemle İngilizce öğrenmek için kabul edilmeyebilirsiniz.

Matematiksel İngilizce kişiye özel değil

Bunu zaten sistemin kendisi söylüyor. Kişiye özel isteklerin karşılanmadığını açıkça dile getiriyor. Bu durumda farklı seviyelerde özel ilgi isteyen öğrencilerin şansız yok.

Belli iller dışında öğrenci kabul edilmiyor

Siz Türkiye’nin bir ucundaysanız matematiksel İngilizce öğrenmek için eğitimin verildiği ile gelmelisiniz. Yani evinizden uzakta bir eğitim söz konusu.

Online eğitim verilmiyor

Matematiksel İngilizce online ortamda verilen bir eğitim değildir. Ev ortamında online eğitim alınabileceğine dair oluşmuş olan kanaatin sistem tarafından da doğru olmadığı belirtilmektedir.

Türkçe tabanlı İngilizce

İngilizce öğrenmeye başlamadan önce Türkçe gramer kursu veriliyor. Sonra da çarpım tablosu zihniyetinde fiiller ve fiil çekimlerine geçiliyor.

Matematiksel İngilizce ile başarılı bir sonuç elde ediliyor mu?

Görünen o ki sonuç o kadar da iç açıcı değil. Zaten kursa herkes kabul edilmiyor. Kabul edilenler de aynı şehrin Türkçe gramer sınavından geçmiş öğrencileri. Eğer ev ortamında kaliteli bir dil eğitimi almak istiyorsanız online İngilizceyi tercih etmelisiniz. İngilizce bilginiz hangi seviyede olura olsun kursa kabul edilir, konuşarak İngilizce öğrenebilirsiniz. Zaten yıllarca tüm öğrenim yaşamınız boyunca İngilizceyi Türkçe konuşarak öğrenmeye çalıştınız veya size öğretilmek istendi. Bu yöntem başarılı olsaydı liseyi bitiren herkesin akıcı bir İngilizce bilgisi olurdu ve rahat İngilizce konuşurdu. Ama maalesef sonuç öyle değil. Demek ki bu yöntem doğru bir yöntem değil. 

Online İngilizce eğitiminde Türkiye’nin en güvenilir markası olan Konuşarak Öğren ile tanışarak, siz de İngilizce öğrenim eksikliği probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz! Bilgi almak için tıklayın.

Son Yazılar