Neden İngilizce Öğrenemiyorum?


Bedava İngilizce Öğrenmek Mümkün mü?

İngilizceyi bir türlü öğrenemediğini söyleyenlerin aslında doğru eğitim yöntemini bulamadığı gözlemlenmiştir. Çünkü ortalama bir zeka seviyesinde olan biri ana dilini zaten öğreniyor. Araştırmalar gösteriyor ki bir dili öğrenen bir insan ikinci bir dili de rahat öğrenebilir. O halde sorun kişinin en kolay İngilizce öğreneceği kendine uygun eğitim yöntemini bulamamasıdır. Neden İngilizce öğrenemiyorum diyenlerdenseniz aslında İngilizce öğrenmeyi kafanıza koymuş, ilk ve önemli adım atmışsınız demektir.

İngilizce öğrenmek için ne yapmalı?

Neden İngilizce Öğrenemiyorum?

İngilizceyi öğrenim hayatınız boyunca sevmemiş ve her derste başka şeylerle ilgilenmiş olabilirsiniz. Yani temel bilgilerin hiç olmadığını düşünelim. İngilizce öğrenmek için çok acele etmeyin. Küçük bir çocuğun ana dilini nasıl öğrendiğini düşünerek siz de aynı yöntemi uygulayın. Anlıyorum ama konuşamıyorum diyenler aynı bir bebeğin anlayıp konuşamaması gibidir. Yani konuşmak sonraki aşamadır. İlk önce kelime hazinenizi genişletmeniz gerek. Kelimeler sonra cümlelere dönüşecek. Kelime ezberlemek için birçok yöntem var. Hangisi kolayınıza geliyorsa o yöntemle hemen kelime ezberlemeye başlayın. Bu yöntemler, kelime kartları, kelime oyunları, yazarak ezberleme veya online eğitim yöntemlerinden biri olabilir.

İngilizce öğrenmek dinleme ile başlar

Kelime hazinenizi genişlettikten sonra adeta bir bebeğin çevresini dinleyerek anlamaya çalıştığı gibi siz de bol-bol İngilizce dinlemelisiniz. Dinlediğiniz bir şarkının farkında olmadan dilinize dolandığı ve yine farkında olmadan mırıldanmaya başladığı gibi, dinleyerek anlama ve konuşma becerisi kazanacaksınız. İlk zamanlar bir şey anlamadığınızı düşünebilir ve hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ama asla pes etmemeli, dinlemeye devam etmelisiniz. Alt yazısız filmler izleyin, internette metinler dinleyin, online eğitim alarak arkadaşlarınızı ve öğretmeninizi dinleyin, ama mutlaka dinleyin.

Doğru eğitim yöntemini seçin

İngilizce öğrenmek için illa yurt dışına çıkmanız veya pahalı eğitim setleri almanıza gerek yok. Neden İngilizce öğrenemiyorum diyenler ilk etapta hemen en pahalı eğitim yöntemine yönelir ve böylece İngilizceyi kolay öğrenebileceğini düşünür. Oysa o kadar pahalı yöntemlere gerek yok. Online eğitimler hem ekonomik hem de yurt dışı eğitimleri ile aynı kalitede garantili eğitimler sunan sistemlerdir. Eğitmenlerin zaten ana dili İngilizce olduğu için en iyi telaffuzlar öğrenilir. Canlı sınıflarda sürekli konuşarak pratik yapılır. Üstelik ders saatini kendiniz belirler, en uygun saatlerde dil eğitimi alırsınız. En iyi eğitim konuşarak, dinleyerek alınan eğitimdir.

Son Yazılar