ODTÜ İngilizce kursu ile İngilizce öğrenmek mümkün mü?


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Uluslararası standartlarda İngilizce kursu veren ODTÜ İngilizce kursu, nitelikli bir yabancı dil kursudur. İngilizceyi nasıl öğreneceğini düşünenler için iyi bir adres olup, geliştirmek isteyenler için de doğru bir tercihtir. Gerek öğrenciler gerekse iş dünyası için doğru eğitim programları ile kurs verilmekte ve kursiyerler çok kısa sürede İngilizceyi geliştirerek seviye atlamaktadır. Hafta içinde gündüz ve akşam, hafta sonu ise seçilen programa göre dersler olup, kurum ve kuruluşlara özel dersler de verilmektedir. Bu yazımızda iyi ve kötü yönleri ile, ODTÜ İngilizce kursunu inceledik. ODTÜ İngilizce kursunun özellikleri nedir ve gerçekten burada iyi bir İngilizce düzeyini yakalamak mümkün mü?

 

Seviye tespit sınavı

Odtü İngilizce kursuna katılmadan önce kursiyerlere seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Bu sınav kursiyerlerin yararına olup yetersiz kaldığı noktadan itibaren kurs almalarını sağlayarak, gereksiz yere alt seviyeden kursa başlamayı engellemektedir. Tam olarak seviyenin belirlenmesi ile kursiyerin sınıfı belli olmakta ve maksimum verim sağlayacağı bir aşamadan kursa başlatılmaktadır.

 

Temel İngilizce  

Bu bölümde İngilizce bilgisi olmayan yani yeni başlayacak olan ve İngilizce bilgisi az olanlar için temel İngilizce bilgileri kazandırılmakta ve özellikle öğrencilerin öğrenim boyunca yabancı dilde sıkıntı çekmeden ders almaları sağlanmaktadır. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma olarak tüm beceriler iki dönem boyunca süren bir eğitim sonunda kazandırılmaktadır.

 

Eğitmen kalitesinin avantajı

Odtü İngilizce kursu eğitmenleri Odtü’nün hazırlık hocaları olup kaliteli bir İngilizce eğitimi verilmektedir. İngilizce öğrenmeye karar verenler için son derece doğru bir seçim olup, kursiyerler uluslararası bir İngilizce eğitimi almaktadır. Bu açıdan etkili bir kurstur.

Ders saatleri

İngilizce kurs saatleri hafta içi ve hafta sonu olarak ayarlanmıştır. Aynı zamanda hafta içi akşam da İngilizce kursu verildiğinden İngilizceyi öğrenmek için her kesimden birey kurslara başvurmaktadır. Kendisi için en verimli ders saatini seçen ve istediği saat aralığında ders alan kursiyer, verilen kaliteli eğitim sayesinde çok daha hızlı bir şekilde yabancı dil bilgisini geliştirmektedir. Yorum yapmak gerekirse, çalışan birisi için klasik bir İngilizce kursu, online kurslara göre biraz dezavantajlıdır.

Kurs kitapları

Kurs kitapları Odtü tarafından verilmekte olup uluslararası standartlardadır. İyi bir İngilizce kursunda, nitelikli eğitmenler eşliğinde kaliteli İngilizce kitaplarından eğitim alan kursiyerler çok kısa bir sürede ilerleme kaydetmekte ve İngilizcelerini geliştirmektedir. Düzenli olarak kurslara devam eden ve verilen alıştırmaları yaparak evde de çalışmayı sürdüren kursiyerler için Odtü’de İngilizce öğrenmek son derece kolaydır. Ancak kurs kitapları maliyetli olabilmektedir.

ODTÜ İngilizce kursu, İngilizce öğretiyor mu?

ODTÜ İngilizce kursu, ülkemizdeki birçok kursa göre oldukça iyi. Kurumun köklü bir eğitim yuvası olması bunun en büyük artısı. Ancak günümüzde klasik İngilizce kursları, maalesef ciddi bir gelişim katmamaktadır.

Klasik kursların yerini, çevrimiçi ve etkili İngilizce kurslar aldı!

Online İngilizce kursları ile çok kolay, çok hızlı ve pratik şekilde İngilizce öğrenmek mümkün. Bunun için en büyük örnek, İngilizceyi ezberleterek değil, konuşarak öğreten, bu gelişmiş metot ile ülkemizde on binlerce kişinin ileri düzey İngilizceye sahip olmasını sağlamış Konusarakogren.com’dur.

İngilizcesi ana dili olan eğitmenler ile konuşarak, günde 10, 20 dakika gibi zaman dilimleri ile siz de ister giriş, ister orta, isterseniz de ileri düzey İngilizceniz olsun, kendinizi geliştirmeniz adına size en iyi olanaklar, Konuşarak Öğren’de sunulmaktadır.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.