Of Monsters and Men – Dirty Paws Şarkı Sözleri Çeviri


Of Monsters and Men Kimdir?

Of Monsters and Men, 2010 yılında Reykjavik’te kurulmuş İzlandalı bir indie folk/rock grubudur. Solisti ve gitaristi Nanna Bryndís Hilmarsdóttir, şarkıcı ve gitaristi Ragnar “Raggi” Þórhallsson, baş gitarist Brynjar Leifsson, davulcu Arnar Rósenkranz Hilmars ve basçı Kristján Páll Kristjánsson ‘dır. Grup, İzlanda’da her yıl düzenlenen müzik grupları yarışması Músíktilraunir’i 2010’da kazanmıştır. 2011’de Of Monsters and Men, Into the Woods adlı bir EP yayınladı. Grubun 2011’deki ilk albümü My Head Is an Animal, Avustralya, İzlanda, İrlanda ve ABD Rock and Alternative listelerinde 1 numaraya ulaşırken, ABD Billboard 200 albüm listesinde 6 numaraya yükseldi.

Of Monsters and Men – Dirty Paws Şarkı Sözleri Çeviri Tablosu

[table id=643 /]

 

Dirty Paws Şarkı Sözlerinin Çevirisini Yaparak İngilizce Öğrenmek

Bir çok insan aynı İngilizce filmler gibi, ingilizce şarkılar çevirir. Hem şarkı dinlersiniz hem de İngilizce dinlemeye aşina olursunuz. İngilizce şarkılar dünyanın pek çok yerinde insanlar tarafından seviliyor. Cümleleri çevirirken mantıksız geliyorsa başka cümlelerle bağlantısı ya da başka konulara göndermesi olabilir. İngilizce şarkıların altında genellikle daha derin bir anlam vardır. Cümleleri çevirirken normal çeviri yapıyormuş gibi çeviri yapmanız gerekir. Aşina olduğunuz müziklerle çeviri pratiği yapabilirsiniz ve bu sizin için çok eğlenceli olacaktır.

İngilizce Şarkı Sözlerini Çevirerek İngilizce Öğrenmek

İngilizce Film alıştırmasında olduğu gibi, bütün şarkıyı bir seferde çevirmeye çalışmamalısınız. Bunu yapmaya çalışırsanız işin altından kalkamayacakmış gibi hissedebilirsiniz. Bunun yerine, şarkının nakaratını seçmelisiniz. Bu tekrarlar sayesinde yalnızca nakarattaki şarkı sözlerini değil, şarkının bütününü anlaman kolaylaşır. Bir dizeyi çevirmeyi bitirmeden diğerine geçmemeye özen göstermelisiniz. Çeviri yapmaya alıştıkça daha büyük kısımlar halinde çeviri yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak, şarkı sözlerinde anahtar kelimeler aramak da önemlidir. Bu önemli kelimeleri çevirmeye çalışıp çevirini kontrol edebilir ve ardından satır satır çevirmeye devam edebilirsiniz.

Konuşarak Öğren İle Daha Fazla İngilizceyi Keşfedin

İngilizce şarkıları çevirdikçe, yeni ingilizce kelimeler öğrenirsiniz ve insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Öğrendiğiniz her bir kelime sizi İngilizcede biraz daha geliştirecektir. Yeni kelimeler öğrenmenin yanı sıra onları kullanmak, tekrarlamak ve bol bol pratik yapmak sizin için en iyi seçenektir. İngilizce öğrenmek için bol bol pratik yapmalısınız. Eksikliklerinizi kapatırken kendinizi çok hızlı bir şekilde geliştirdiğinizi görebilirsiniz. İngilizce kaynakların daha fazlasına ve rahat İngilizce derslerine ulaşmak için Konuşarak Öğren sitesini ziyaret etmeyi unutmayın!

Konuşarak Öğren anadili İngilizce olan eğitmenlerle konuşarak ingilizcenizi geliştirebileceğiniz bir İngilizce konuşma sitesidir. Her gün İngilizce konuşan insanlarla bir araya gelip kendiniz geliştirebilirsiniz. Bu yüzden İngilizce öğrenmek isteyenler için büyük avantaja sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar