Dünyanın Öğrenmesi En Kolay Diller Sıralaması – 5 DİL


Öğrenmesi En Kolay 5 Yabancı Dil

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Öğrenilmesi en kolay yabancı dilleri öğrenmek ister misiniz? Belki de yabancı dil öğrenmeye bu dillerden başlayacaksınız. Öğrenilmesi en kolay 5 yabancı dil hangisidir sizler için araştırdık.

  • İngilizce Öğrenmek

   İngilizce öğrenmek istiyorum diyenler için öğrenmesi en kolay yabancı dillerin başında tahmin edersiniz ki İngilizce gelmektedir. Dünyada 2 milyar kişinin İngilizce konuştuğu ve 365 milyon kişinin ana dilinin İngilizce olduğu düşünülürse, gerek kaynak bulma bakımından gerekse eğitim veren kurumlar bakımından İngilizce, en kolay öğrenilen dillerin başında gelmektedir.

   Konuşma: Çok kolay

   Gramer: Kolay

   Yazma: Çok kolay

  • İspanyolca Öğrenmek

   Okunduğu gibi yazılan diller arasında olup en kolay öğrenilen yabancı dillerdendir. Latin ve Arap dilinden etkilenmiştir. İspanyolca en çok konuşulan yabancı diller arasında yer alır. “a, e, i, o, u” sesli harfleri ve “ch, ll, rr” çift sesli harfleri bulunur. Uluslararası kariyer yapmak isteyenler iş ilanlarına baktığında ilanların %37’lik bir kısmının İspanyolca istediğini görmüştür. Gramer bakımından düzensiz kurallar oldukça azdır. Ayrıca Türklerin en kolay öğrenebileceği diller arasındadır.

   Konuşma: Çok kolay

   Gramer: Çok kolay

   Yazma: Kolay

  • İtalyanca Öğrenmek

   25 dünya ülkesinde kullanılan bir dildir. İspanyolca ve Fransızcaya göre kelime sayısı daha azdır. Romantik bir dil olarak oldukça rağbet görmektedir. Hatta bazı kelimeleri İngilizceye benzemektedir. Birçok kelime sesli harfle bittiğinden konuşurken bir ahenk ve kafiye ortaya çıkar.

   İngilizce calender: Takvim

   İtalyanca calendario: Takvim

   İngilizce forest: Orman

   İtalyanca foresta: Orman

   Konuşma: Kolay

   Gramer: Kolay

   Yazma: Orta

  • İsveççe Öğrenmek

   Sıralamayı belki de değiştiren, en kolay öğrenilen yabancı diller arasında ilk sıralarda gelen bir dildir. İngilizceye biraz hakim olan ve Almancaya da aşina olan biri için İsveççe öğrenmek çok kolaydır.

   Konuşma: Kolay

   Gramer: Kolay

   Yazma: Kolay

  • Fransızca Öğrenmek

   Kaba bir dil gibi görünse de aşkın dili olarak lanse edilmektedir. Telaffuzu İngilizceye göre oldukça farklıdır. Gırtlaktan çıkarılan harfler ilk etapta sizi zorlasa da bir müddet sonra çok kolay öğrendiğinizi göreceksiniz. İtalyanca, İspanyolca gibi dillerle benzerlik gösterir. Fransızca dünyada 29 ülkenin resmi dilidir. Erkeklik-dişilik ifadesi olan “Le, la” artikelleri ile kendine has bir coşkusu vardır.

   Konuşma: Orta

   Gramer: Orta

   Yazma: Kolay sayılır

   Bu 5 dilin dışında bazı kaynaklar Portekizce, Almanca ve Japonca gibi dilleri de en kolay öğrenilen yabancı diller arasında göstermektedir.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.