Prag İngilizce Kursları ve Fiyatları


ENGLISHstay 

ENGLISHstay Prag merkezinde bulunmaktadır. 2015 yılından bu yana hizmet vermektedir. Çek Cumhuriyetin’deki en popüler okullardan biridir. Okul yabancı öğrencilere İngilizce eğitiminde uzmanlaşmış eğitmen kadrosuyla hizmet vermektedir. Okul sınıf mevcutları maksimum 12 öğrenci ve tüm öğretmenlerinin anadili İngilizcedir. Ayrıca Prag’da bulunduğunuz sürece sizinle ilgilenecek çok samimi öğretmenleri ve personelleri vardır.

Başlangıçtan iler seviyeye kadar seviye eğitim seçeneği mevcuttur. Haftada 70 ders her ders 60 dakikadır. Eğitimler 18 yaş üstü öğrenciler içindir.

Eğitimciler çalışmanızı zenginleştirmek için genişletilmiş kitap, CD ve kaset (ses ve video), kütüphaneleri kullanır. Malzemeleri, öğrencinin seviyesini ve ihtiyaçlarını dikkatlice göz önünde bulundurarak seçiyor. Ne de olsa, dil sınıfındaki merkezi unsur sizsiniz.

“Korkmuyorum, akıcı konuşmak istiyorum” sloganı ile İngilizce eğitimi vermektedir.

Bu, ana dili İngilizce olan eğitmenlerle bireysel dil öğrenimine %100 yatırım yapmak isteyen müşteriler için tasarlanmıştır. Bir öğrenci her saat başka bir İngilizce eğitmen ile eşleştirilir. 70 saatten fazla İngilizce sohbetinde, öğrenciler hem konuşma hem de yazma becerilerini geliştirecektir. Bu program sayesinde öğrenciler İngilizce dil sınavına veya yeni bir kariyer pozisyonuna hazırlanabilirler. Öğrenciler gün boyunca gönüllü öğretmenlerle, rehberleri ve grup projeleri üzerinde çalışacakları diğer öğrencilerle İngilizce iletişim kurarak zaman geçireceklerdir.

Hedef kitle: İngilizce öğrenmekten hoşlanan ve İngilizcesini yenilemek isteyen tüm yetişkinler; profesyonel veya özel amaçlar için olabilir.

Dersin amacı: İş, kültür ve toplumdan gelen güncel konulara dayanarak kendinizi İngilizceye daldırır ve dil becerilerinizi sürekli geliştirirsiniz. Sınıf temelli etkileşim dengesi, dil seviyelerini eğlenceli bir şekilde öğrenmenize yardımcı olur.

Sınıflandırma: Dil yeterliliğinizi belirlemek için sınıflandırma yapılır. Yerleştirme sınavları ücretsizdir. 

Fiyat Bilgisi

Haftada 70 ders (her ders 60 dakikadır)

Haftalık Dil eğitimi ücreti: 1.419 Euro 

Haftalık Tıbbi Sigorta ücreti: 37 Euro (kendi yurtdışı sigortanız yoksa zorunludur)

Toplam: 1.456 Euro

ELVIS

Elvis Dil Okulu 1990 yılında kurulmuştur. Eğitim Bakanlığı tarafından kalıcı bir şekilde listelenmiştir, bu da tüm Eğitim Bakanlığı kriterlerini, öğretim programının kalitesini ve öğretim personelinin nitelikleri açısından tüm gereklilikleri yerine getirdiği anlamına gelir. Aynı zamanda Britisih Konseyi’nin ortak okuludur.

Okul açıldığından beri katlanarak büyümüştür. Lise sonrası kursları, yoğun İngilizce kursları ve şirket içi İngilizce kursları şeklinde eğitim seçenekleri bulunmaktadır.

Akşamları haftada 2 veya haftada 1 dersleriyle eğitim vermektedir. Yıl boyunca kurslar düzenlenmektedir.

Tüm akşam kursları için yoğun öğretim blokları da vardır. Evde zaman kazandıracak olan daha yoğun bir öğretidir, çünkü her şeyi tartışırsınız ve sınıfta pratik yaparsınız. Böylelikle evde sadece küçük bir tekrarlama yeterli olacaktır.

 • Genel İngilizce ve Konuşma
 • Uluslararası dil sınavları ve bitirme sınavları için hazırlık kursları

Genel İngilizce kursları genellikle 6 ay sürer, FCE, CAE veya CPE sınavına hazırlık kursları genellikle 6 ay veya tüm okul yılı yapılır.

Dersler Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe 17: 40-20: 00 saatleri arasında yapılmaktadır. 

Yaz aylarında öğleden sonra ve akşam tatil kursları düzenlenmektedir.

Fiyat Bilgisi

Haftada 2 ders (her ders 180 dakikadır)

Haftalık Dil eğitimi ücreti: 154 Euro

Haftalık Tıbbi Sigorta ücreti: 37 Euro (kendi yurtdışı sigortanız yoksa zorunludur)

Toplam: 191 Euro

ASSOCIATION

Assotiation Dil Eğitim Merkezi tarafından yürütülen dil kursları, bu alanda yirmi yıldan fazla süredir devam eden Purkine Eyalet Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile iş birliği içinde geliştirilmiştir.

Eğitim materyallerinin kullanımı: 

İngilizce dili kurslarındaki dersler sırasında öğretmenlerimiz tarafından ücretsiz olarak çok sayıda temel ve ek materyaller kullanılır, hazırlanır ve dağıtılır: gramer alıştırmaları, dönüşüm, müzik, filmler, gazete ve dergilerden makaleler, oyunlar, sesler.

Kontrol için düzenli testler: 

Doğrulama çalışmaları ve dönem sonunda sınavlar yapılır. Öğretmenler öğrencilerin performansını dikkatle izliyor ve öğrencilere orta derecede katı davranıyor, bu da başarı için yüksek sonuçlar veriyor.

Pratik yöntem: 

Bir dili öğrenme sürecinin diğer şeylerin yanı sıra ilginç olması gerektiğine inanıyorlar. Bu yaklaşım daha iyi sonuçlar veriyor ve öğrencileri evde çalışmaya ve dili günlük yaşamda uygulamaya teşvik ediyor. 

Çek Cumhuriyeti modern ve zengin bir devlettir: 

Ana iletişim dilinin İngilizce olduğu birçok uluslararası şirket vardır. İyi bir dil seviyesi, bu ülkede staj şansını ve kariyer yapma şansını arttırır.

Fiyata dahil olanlar

 • Vize için tam bir belge paketi
 • Konsoloslukta röportaj için hazırlık
 • Konaklama seçimi
 • Prag’a vardığınızda havaalanında karşılama ve transfer
 • Seyahat kartı almaya yardımcı olma ve sağlık sigortası
 • Aileniz iletişim kurabilmeniz için yerel bir SIM kart
 • Kurs katılımınızı ve performansınızı takip eder
 • Ebeveynlere geribildirim verilir

Fiyat Bilgisi

Kursun toplam saati: 1000 

Kurs Süresi: Eylül-Mayıs

Haftada:35 saat

Prag’da yıllık öğrenim maliyeti 2020/2021 4999 Euro

Kursun tamamı için bir sözleşme imzaladığınızda, ödemeyi 3 taksit yapabilirsiniz.

Beauty Voyage

Prag’daki kış okulu tatilleriniz için, yalnızca Avrupa’daki en güzel şehrin başını döndüren manzarasının tadını çıkarmakla kalmayacak, aynı zamanda ABD, Yeni Zelanda, Avustralya’dan anadili İngilizce olan deneyimli öğretmenlerle İngilizce bilginizi geliştireceksiniz. Yalnızca sınıfta değil, program boyunca, rehberler eşliğinde şehri dolaşırken İngilizce iletişim kuracaksınız. Her şeyin yapılması gerekiyor, bu yüzden sizin için her gün zengin bir kültürel program hazırladık, ayrıca en iyi Çek kayak merkezi olan Spindleruv Mlyn’e ve ünlü Alman şehri Dresden’e unutulmaz geziler düzenlenecek.

Seyahat Tarihleri:

3 Ocak 2020-12 Ocak 2020 (10 gün / 9 gece) 

Yaş: 13-21 

Konaklama: 

Kursların süresi boyunca çocuklar, Prag’da konforlu bir öğrenci yurdunda ikamet ediyorlar, gerekli tüm olanaklara sahip, her alanda Wi-Fi. Rezidanstaki yemek salonunda açık büfe kahvaltı. Bir odada 2-3 kişilik konaklama.

Eğitim: 

Eğitim, gençlerin yaşına ve ilgi alanlarına en uygun şekilde ayarlanır, her öğrenci aktif olarak çalışma ve tartışmalara katılır ve sınıftaki atmosfer rahat ve arkadaş canlısıdır. Müfredat ve eğlence programı birbiriyle yakından ilişkilidir, bu nedenle çocuklar her zaman yeni bir şeyler öğrenecek ve öğrendiklerini eğlenceli bir şekilde uygulayacaktır. Bir hafta içinde bile, okul çalışmalarının birkaç ayından daha fazla bilgi ve dil pratiği kazanacaklar.

Girişte, tüm öğrenciler yazılı ve sözlü teste tabi tutulur ve bilgi düzeylerine göre küçük gruplara (15 kişiye kadar) ayrılır. Kursun sonunda, tüm öğrencilere dil kursunu tamamlama sertifikası verilir. Dil okulu şehir merkezinde elverişli bir konumdadır.

Fiyata dahil olanlar

 • Eğitim materyalleri ve sertifika
 • Konaklama her oda da 2-3 yatak ve WİFİ 
 • Her türlü ulaşım
 • Yiyecek
 • Havaalanı transferleri
 • Sağlık sigortası
 • Vize desteği
 • Her gün için eğlence desteği
 • Geziler (Alman şehri Dresden, Eski Prag ve Noel pazarları turu)
 • Ulusal müze gezileri
 • Prag üniversitelerini tanıma
 • Su parkı (Orta Avrupa’nın en büyüğü)
 • Hayvanat bahçesi (Dünyada ki hayvanat bahçesi sıralamasında 4. Sırada)

Fiyat Bilgisi

10 günde 25 ders (her ders 60 dakikadır)

10 Günlük Dil eğitimi ve gezi ücreti: 815 Euro (Kayak ile ekipmanlar dahil)

10 Günlük Dil eğitimi ve gezi ücreti: 785 Euro (Kayak yapmadan)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar