Rainer Maria Rilke Sözleri


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Rainer Maria Rilke ingilizce sözleri arasında en popüler ve anlamlı olan sözleri sizler için derledik ve Türkçe’ye çevirdik. Rainer Maria Rilke sözlerini ve Türkçe anlamlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 

“Perhaps all the dragons in our lives are princesses who are only waiting to see us act, just once, with beauty and courage. Perhaps everything that frightens us is, in its deepest essence, something helpless that wants our love.”

“Belki de hayatımızdaki tüm ejderhalar, sadece bir kez, güzellik ve cesaretle hareket etmemizi görmek için bekleyen prenseslerdir. Belki de bizi korkutan her şey, en derin özünde sevgimizi isteyen çaresiz bir şeydir. ”

 

“We need, in love, to practice only this: letting each other go. For holding on comes easily; we do not need to learn it.”

“Aşık olmak için, sadece bunu uygulamaya ihtiyacımız var: birbirimizi bırakmak. Tutmak için kolayca gelir; öğrenmemize gerek yok. ”

 

“Let everything happen to you Beauty and terror Just keep going No feeling is final”

“Her şeyin sana olmasına izin ver Güzellik ve terör Sadece devam et Hiçbir duygu son değildir ”

 

“To love is good, too: love being difficult. For one human being to love another: that is perhaps the most difficult of all our tasks, the ultimate, the last test and proof, the work for which all other work is but preparation.”

“Sevmek de iyidir: aşk zor olmaktır. Bir insanın bir başkasını sevmesi: belki de tüm görevlerimizin en zoru, nihai, son test ve kanıt, diğer tüm çalışmaların hazırlıktan başka bir şey olmadığıdır. ”

 

“I want to be with those who know secret things or else alone.”

“Gizli şeyleri bilenlerle veya yalnız başına olmak istiyorum.”

 

“I live my life in widening circles that reach out across the world.”

“Hayatımı dünyaya uzanan genişleyen çevrelerde yaşıyorum.”

 

“Believe in a love that is being stored up for you like an inheritance, and have faith that in this love there is a strength and a blessing so large that you can travel as far as you wish without having to step outside it.”

“Sizin için miras gibi saklanan bir aşka inanın ve bu sevgide, dışarı çıkmanıza gerek kalmadan istediğiniz kadar seyahat edebileceğiniz bir güç ve büyük bir nimet olduğuna inanın.”

 

“Find out the reason that commands you to write; see whether it has spread its roots into the very depth of your heart; confess to yourself you would have to die if you were forbidden to write.”

“Yazmanızı emretmenin nedenini öğrenin; köklerinin kalbinizin derinliklerine yayılıp yayılmadığına bakın; İtiraf et, yazman yasak olsaydı ölmen gerekirdi. ”

 

“Love consists of this: two solitudes that meet, protect and greet each other. ”

“Aşk bundan oluşur: birbirini karşılayan, koruyan ve selamlayan iki yalnızlık. ”

 

“The work of the eyes is done. Go now and do the heart-work on the images imprisoned within you.”

“Gözlerin işi bitti. Şimdi gidin ve içinizde hapsedilen görüntüler üzerinde kalp işi yapın. ”

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.