Review İkinci ve Üçüncü Hali


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Review fiili

Review değerlendirmek anlamında kullanılmaktadır. Review isim halinde de değerlendirme anlamında kullanılabilir. Reviewed ise sıfat halinde değerlendirilmiş anlamında kullanılabilir.

Review fiili ile örnek cümleler

  • I suggested my teacher to review my exam sheet again. (Öğretmenimden sınav kağıdımı tekrar değerlendirmesini önerdim)
  • I love the review part in my English book. (İngilizce kitabımdaki değerlendirme bölümünü seviyorum)

Review ikinci hali

Review fiilinin ikinci hali düzenli bir fiil olmasından dolayı -ed takısı getirilmiş şekildedir. Reviewed, geçmiş zaman kullanılacak cümlelerde kullanılabilir.

Review ikinci hali ile örnek cümleler

  • My teacher reviewed my exam sheet two times and she did not change my score. (Öğretmenim sınav kağıdımı iki kere okudu ve puanımı değiştirmedi)
  • I reviewed the last version of my article and sent it to teacher via e-mail. (Makalemin son versiyonunu da gözden geçirdim ve hocama mail yoluyla yolladım)

Review üçüncü hali

Review fiilinin üçüncü hali reviwed olarak kullanılmaktadır. Present ve past perfect tense’li cümlelerde kullanılır. Yardımcı fiil olan have ya da had den sonra gelir. Kullanımı genelde have+v3 ya da had+v3 tür. Passive cümlelerde yardımcı fiilin yanında kullanılabilir.

Review üçüncü hali ile örnek cümleler

  • If I had reviewed my article before, I would not have sent it to my teacher. (Eğer makaleme önceden göz geçirseydim, onu öğretmenime yollamazdım)
  • All grammar lessons are reviewed before they publish on their blog. (Tüm gramer dersleri onlar bloglarına koymadan önce gözden geçirilir)
Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.