Türk Hava Yolları İngilizce Sözlü Mülakat Soruları

Türk Hava Yolları İngilizce Sözlü Mülakat Soruları

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı markalarından Türk Hava Yolları, havacılık sektöründe çalışmayı düşünenlerin ilk tercih ettiği adreslerden. Ancak THY’de işe girmek için, şirketin belirlediği kurumsal standartlara sahip olmak en önemli koşul. 5 binin üzerinde kabin memurunun çalıştığı Türk Hava Yolları’nda çalışmak için iyi bir İngilizce bilgisi gerekmekte. İngilizce bilginizi test etmek, ana dili İngilizce olan eğitmenlerle ücretsiz bir ders gerçekleştirmek isterseniz buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

 

 

Yazılı ve sözlü olarak İngilizce testine tüm başvuranlar tabiidir. Peki İngilizce sözlü mülakat soruları hakkında ne biliyoruz? Bu mülakata nasıl hazırlanılır? Türk Hava Yolları İngilizce sözlü mülakat soruları ile ilgili daha önce bu sınava girmiş kişilerin tavsiyeleri ve görüşleri ile, ulaşılabilen bilgileri derledik.

Havacılığın dili İngilizce

Eğer THY ya da diğer havacılık firmalarında, hizmet departmanlarında yer almak istiyorsanız İngilizce olmazsa olmaz. Zira havacılığın dili İngilizce. Her kabin memuru, yolculara gerektiğinde İngilizce de hizmet vermeli. Bu yüzden orta ya da düşük seviyede bir İngilizceniz var ise yapmanız gereken, İngilizcenizi geliştirmek için hemen adım atmak.

Türk Hava Yolları’nın kabin memuru alım sınavında, İngilizce noktasında iki sınav karşımıza çıkıyor. Yazılı ve sözlü mülakat.

İlk sınav bilgisayar üzerinden yazılı mülakat

Yazılı mülakat, İngilizce sınavının ilk aşaması. Bilgisayarda yapılan bu sınavda bilmeniz gerekenler, kelime ve gramer, yani dilbilgisi düzeyinizin ölçüleceği. Bu sınavda sorulan soru tiplerinde aşağıdaki modelleri görebilirsiniz:

  • Cevapları sürükleyerek boşluk doldurma
  • Ses dosyasını dinleyip cevabı bulma
  • Görsel olarak yanıtlanabilecek soruların olduğu testler.

 

Bu aşamada pre intermediate İngilizce seviyesinin yeterli olduğu söylenebilir, yani orta seviyeye yakın İngilizceniz bu aşama için yeterli olabilir. Ancak yazılı mülakat sınavında verilen şıkların değiştirilemediği söylenmektedir, bundan ötürü cevabınızı verirken dikkatli olmalı, stresten uzak şekilde cevabı vermelisiniz.

İngilizce sözlü mülakat aşamasında nelere dikkat edilmeli?

Yazılı mülakatın ardından sıra geldi sözlü mülakata. Gün olarak yazılı mülakattan farklı bir zamanda olan bu aşama için bugüne kadar adayları inceleyen uzmanların bazı önerileri var! Sözlü mülakatta, Türk Hava Yolları’nda karşınıza çıkacak olan jüri üç konuya dikkat ediyor:

  • Akıcı şekilde konuşma,
  • Konuşma esnasında gramer, yani İngilizce dilbilgisi kurallarına dikkat etme.

 

Uzmanlar, gramer ve kelime konusunda çok iyi olan adayların dahi, sözlü mülakat aşamasında iyi konuşamayabildiğini, bu iki durumun tamamen farklı olduğunu söylüyorlar.

 

 

Sizlere önerimiz, eğer THY mülakatına girecekseniz İngilizce konuşma konusunda pratik yapmanız, kendinizi test etmeniz. Bu aşamada, İngilizceyi konuşarak, yani deneyime dayalı şekilde öğreten en büyük platformlardan biri olan Konuşarak Öğren’i tercih edebilirsiniz.

 

Anadili İngilizce olan, ABD’li eğitmenler ile günün sizin programınıza uygun dilimlerinde kısa konuşma pratikleri ile daha iyi bir noktaya gelebilir, konuşma konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Buraya tıklayarak ücretsiz konuşma deneme görüşmesine katılabilir, okuma ve dinleme egzersizlerine ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

 

THY genel yetenek sınavı, İngilizce sınavı ve mülakatları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Türk Hava Yolları İngilizce Sözlü Mülakat Soruları son güncelleyen: Haziran 29th, 2019nihat

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.