Türkçe Açıklamalı İngilizce Öğrenme Eğitimi


Başlangıç düzeyinde Türkçe açıklamalı İngilizce çalışmak faydalıdır. İngilizceyi daha yeni öğrenmeye başlayan biri için Türkçe açıklamalar konuların daha iyi anlaşılması için bazen gereklidir. Özellikle zamanlar çalışılırken mesela Türkçede şimdiki zamanın karşılığının İngilizcede present continuous tense olduğunu öğrenmek için Türkçe açıklamalı destek alınabilir.

Türkçe açıklamalı İngilizce dersi

Türkçe konuşan bir millet olarak İngilizce çalışırken hep Türkçe açıklamalara ihtiyacı duyuyoruz. Hatta İngilizce biliyoruz desek de yabancı filmleri alt yazı ile izlemeyi tercih ediyoruz. Belki de işin kolayına kaçıyor, aslında işi kolaylaştırdığımızı düşünüp daha da zorlaştırıyoruz. Temel seviye sonrası İngilizce derslerinin sadece İngilizce olarak alınması çok önemlidir. Sürekli Türkçeye ihtiyaç duymak İngilizce düşünmeyi engelleyecek, İngilizce konuşmayı geciktirecektir. Sadece İngilizce konuşulan online İngilizce eğitimlerinin başarısı Türkçe konuşmaların hiç kullanılmamasına bağlıdır. Online İngilizce eğitiminde öğretmen ana dili İngilizce olan bir kişidir. Bu yöntem günümüzde en hızlı ve en etkili İngilizce eğitimi olarak popülerdir.

Türkçe açıklamalı İngilizce çalışmak faydalı mı?

İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için faydalı olabilir. Ama süreç uzatılmamalı, İngilizce konuşmaya daha hızlı geçebilmek için Türkçe konuşma bırakılmalıdır. Bir yabancı dil o dili konuşarak öğrenilir. İngilizce konuşmaya ve anlamaya çalışmak yerine Türkçe açıklamalara başvurup işin en kolay yolunu seçmek öğrenme sürecini uzatmaktan başka bir işe yaramaz.

Türkçe açıklamalı İngilizceye ne zaman başvurmak gerekir?

Kelime ezberlerken İngilizce Türkçe sözlüklere başvurmak kelime ezberlemenin bir yöntemidir. İngilizceden İngilizceye sözlükler ise eş anlamlı kelime ve cümlelerle öğrenmek istediğiniz kelimeleri anlatır. Yani İngilizce öğrenmede en büyük destektir. İngilizce öğrenmek için İngilizce konuşmak da aynı şeydir. Online İngilizce işte bu nedenle çok başarılıdır.

Türkçe açıklamalı İngilizce öğrenme hızınızı yavaşlatır

Sürekli vurguladığımız bir konu da İngilizce düşünme konusu idi. Akıcı İngilizce için İngilizce düşünmek önemli demiştik. İngilizce düşünmek ve konuşabilmek için artık Türkçeden destek almayı kesmelisiniz. Sadece İngilizce konuşulan eğitimleri tercih etmeli, özellikle ana dili İngilizce olan bir eğitmenden destek alarak en doğru telaffuzu öğrenmelisiniz. Bunun için biz online İngilizcenin önemine işaret ediyoruz.

Anadili İngilizce olan ABD’li eğitmenler aracılığı ile İngilizceyi yaşayarak, konuşarak öğrenmek için siz de uygun fiyatlı online İngilizce kursu ile, hemen bugün bir adım atabilirsiniz. Üstelik, denemenin ücretsiz olduğunu da belirtelim! ????

Son Yazılar