Türkiye’de İngilizce Nasıl Öğrenilir?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Türkiye’de öğrenim hayatı boyunca İngilizce dersi alan bir öğrenci maalesef İngilizce öğrenemiyor. Çünkü Türkçe konuşarak bir dil öğretmek ancak ve ancak deftere yazdırılanlarla sınırlıdır. Her yazılan cümlenin karşısına Türkçesi yazılıyor ve sadece sanki kalıp ezberler gibi cümle ezberleniyor. İngilizce pratiğinin deftere yazılanlarla sınırlı kaldığı bir eğitim sisteminde öğrenilen birkaç cümle ve kelimelerle İngilizce dersleri tamamlanıyor. Sonuç ortada, eğitim hayatı tamamlanıyor, İngilizce öğrenmeye çalışma dönemi başlıyor. Çünkü günümüzde İngilizce bilenle bilmeyenin bir iş yaşamında kazandığı avantajlar oldukça farklıdır. Her zaman İngilizce bilenler tercih ediliyor ve en çok para kazandıran en iyi pozisyonlara dil bilenler yerleştiriliyor.

“İngilizce öğrenmek için yurt dışına gitmek gereksiz”

Bengisu Rona, Türkiye Cumhurbaşkanları ve Başbakanlarının, İngiltere kraliçesi ve Margaret Thatcher’dan günümüze gelen İngiliz büyük devlet adamlarının tercümanı olarak biliniyor. İngilizce öğrenme ile ilgili oldukça çarpıcı açıklamaları olan Rona, İngilizce öğrenmek için yurt dışına gitmenin gereksiz olduğunu söylüyor. Çünkü artık yurt dışına çıkmadan da kaliteli bir dil eğitimi almak mümkün.

Bengisu Rona
Bengisu Rona

Dil öğrenmenin formülü dilin kurallarını öğrenip pratiğe dökmektir

Birçok dil bilimci de aynı şeyi söylüyor. Bir dilin kurallarını profesyonel bir eğitmenden öğrenerek işe başlamak ise dil öğrenmenin kilit noktası. Günümüzde bu işi en iyi şekilde yapan ve İngilizce konuşturmayı kısa sürede başaran eğitim şekli ise online İngilizce eğitimidir.

İngilizce eğitimi eğlenceli hale getirilmesi

Son derece sıkıcı bulanların da olduğu İngilizce öğrenme süreci ne kadar eğlenceli hale getirilirse kişi o kadar başarılı oluyor. Çünkü oldukça zor bir dönem olan İngilizce eğitim süresince bir de kişi gramer ve kelimelere boğulur ve kısa zamanda çok yükleme yapılırsa, öğrenilenler de birbirine giriyor ve kişi İngilizce eğitimini rafa kaldırıveriyor. Çok zor ve sıkıcı deyip işin içinden çıkıveriyor. Ya da yurt dışına gitmeden bu iş olmaz diye düşünüyor. Oysa online İngilizce eğitimlerinde kursiyer konuşmaktan ve öğrenmekten keyif alacağı ve asla zorlanmayacağı bir modelle tanışıyor.

Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle her ders konuşarak eğlenceli bir şekilde İngilizce öğreniyor.

Türkiye’de İngilizce uzaktan eğitimle öğrenilir

Çevrim içi İngilizce eğitimi alarak kısa sürede konuşmaya başlayan ve Amerikalı öğretmenlerden yurt dışında alınan eğitim kalitesine denk bir dil eğitimi alarak eğlenerek İngilizce öğrenen milyonlarca kişi arasına sizler de katılabilirsiniz. Konuşarak Öğren modeli ile tanışmaya ne dersiniz?

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.