Ücretsiz İngilizce Konuşmanızı Sağlayacak 7 Uygulama


Bildiğiniz üzere günümüzde İngilizce bilmek bizler için büyük bir önem taşımakta. İş mülakatlarında yabancı dil bilmek, CV hazırlarken İngilizce bildiğinizi belirtmek veya başka bir ülkeye seyahat ederken İngilizce bilmek sizler için büyük bir avantaj sağlıyor. Peki İngilizce nasıl öğrenilir? Yabancı dil öğrenmenin birçok yolu vardır ve bu yollar kişinin öğrenme biçimlerine göre değişir. En etkili yollar dile maruz kalınan ve sizlere sürekli pratik yaptıran yollardır. Bu yollardan bir tanesi de telefonlarınıza indirebileceğiniz dil uygulamalarıdır. Düzenli alıştırma yapabileceğiniz, dört dil becerinizi geliştirebileceğiniz ve bunları hiçbir ücret ödemeden yapabileceğiniz birçok aplikasyon mevcut. İster uzman eğitmenler ile ister de çeşitli video, oyun ve okuma metinleri sunan uygulamaları kullanabilirsiniz. Eğer ana dili İngilizce olan kişilerle konuşarak İngilizcenizi geliştirmek isterseniz de daha önceden hazırladığımız ingilizce konuşma siteleri  içeriğimize bakabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz. 

Konuşarak Öğren

Konuşarak Öğren, İngilizce dinleme pratikleri, çeşitli quizleri ve uzman eğitmen kadrosu ile sizlere evde, işte veya okulda dilediğiniz her yerde ücretsiz bir şekilde İngilizce öğrenme ve geliştirme fırsatını sunar. Sizlere özel hazırlanan programları ve sizler için özenle seçilmiş olan danışmanları ile keyifli İngilizce derslerini ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz. Sizlerin seviyenize ve öğrenme biçimlerine göre hazırlanan özel programlar sayesinde İngilizce öğrenebilir, İngilizcenizi geliştirebilir ve çok kısa bir sürede daha ileri bir seviyede İngilizce konuşuyor hale gelebilirsiniz.

Duolingo

Duolingo, sizlere eğlenerek İngilizce öğreten bir dil uygulamasıdır. Bu uygulama ile yalnızca İngilizce değil başka dilleri de öğrenebilirsiniz. Sizlere bol bol tekrar yaptırarak, sesli yanıtlar ile konuşma becerinizi geliştirerek yeni kelime ve kalıpları öğreten Duolingo, aynı zamanda hiçbir ücret talep etmiyor. Can kaybetme sistemi ile verdiğiniz yanlış cevaplar, sizlere siz öğrenene kadar tekrar tekrar sorulmaya devam ediliyor. Bu sayede hem yeni kelimeler öğreniyor hem de yanlışlarınızın doğrularını öğrenerek seviye atlıyorsunuz. 

TalkEnglish

TalkEnglish, İngilizce dinleme ve konuşma becerilerinin gelişimi üzerinde duran bir uygulamadır. Ana dili İngilizce olan konuşmacılar aracılığı ile uygulama sizlere sık kullanılan kalıp ve kelimeleri dinletir. Ücretsiz İngilizce konuşma dersleri ile de konuşma becerinizde ilerleme kaydedebilmenizi ve kelimeleri doğru telaffuz edebilmenizi sağlar. Ses dosyalarını telefonlarınıza indirebilir, online veya offline olarak derslere katılabilir ve sesleri metinlerini okuyarak dinleyebilirsiniz.

Speaky

Speaky, sizlere uluslararası dil arkadaşları bulmanıza yardımcı olan ve yazılı sohbet, sesli mesajlar ve dosya paylaşımı gibi birçok seçenek sunan bir dil uygulamasıdır. Bu uygulama, ana dili İngilizce olan birçok kişiyi İngilizce öğrenmek isteyen kişiler ile eşleştirip, ücretsiz İngilizce pratiği yapmasını sağlıyor. İlgi alanlarınıza göre eşleştiğiniz dil partneriniz ile dilediğiniz kadar sohbet edebilir; İngilizce konuşma ve dinleme becerilerinizi geliştirebilirsiniz. 

SpeakingPal

Videolar aracılığı ile sizlere her seviyeden çeşitli videolar sunan SpeakingPal; binlerce farklı diyalog ve kelimeleri ile sizlere bilgi yarışmaları yaparak konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmeye odaklı bir uygulamadır. Eğlenerek İngilizce öğrenebileceğiniz ve video izleyerek konuşma ve dinleme pratikleri yapabileceğiniz bu uygulama aynı zamanda konuşma tanıma teknolojisine sahiptir. Binlerce videosu ile karşınızda sanki birisi ile muhabbet ediyormuşçasına İngilizce konuşabilir ve böylelikle dil seviyenizi yükseltebilirsiniz.

CUDU (İngilizce)

CUDU, birçok dili öğrenebileceğiniz ve iletişim becerilerinizi geliştirebileceğiniz bir milyonu aşkın kullanıcısı olan ücretsiz bir uygulamadır. Günlük iletişimde kullanılan birçok kelime ve kalıpları, temel dilbilgisini ve genel İngilizce ifadeleri öğreten bu dil uygulamasını konuşma ve dinleme becerinizi ve kelime dağarcığınızı geliştirmek için kullanabilirsiniz. 100’ü aşkın konu içeriği ve 500 üzerinde sık kullanılan İngilizce ifadeleri, öğrendiklerinizi hatırlatacak flashcardları ve çeşitli dinleme egzersizleri ile bu ücretsiz dil uygulaması sizlere aynı zamanda seviyenizi ölçmek için sınavlar da sunuyor. Bu uygulama sayesinde düzenli pratik yaparak İngilizce’yi severek öğrenebilirsiniz.

Busuu

Derslerinizi kendi isteğinize göre ayarlayabildiğiniz, yabancılarla sohbet ederek konuşma pratiği yapabileceğiniz ve kurs sonunda resmi dil sertifikası alabileceğiniz bir uygulama olan Busuu internetsiz de kullanabileceğiniz ücretsiz bir dil uygulamasıdır. Akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmenizi ve kelime dağarcığınızı genişletebilmenizi sağlayan Busuu, sizlere birçok alıştırma ve kişisel programı sunmakta. Dört becerinizi de geliştirebileceğiniz bu uygulamada aynı zamanda sizler de Türkçe öğrenmek isteyenlere yardım edebiliyorsunuz. 

Özet: İngilizceyi evden, işten veya okuldan keyif alarak ve hiçbir ücret ödemeden öğrenmeniz mümkün. Dört becerinizi de geliştirebileceğiniz yedi telefon uygulamasından dilediklerinizi seçerek İngilizcenizi daha ileri bir seviyeye getirebilir ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilirsiniz. Yazımızda önerdiğimiz ücretsiz uygulamalar sırası ile: Konuşarak Öğren, Duolingo, TalkEnglish, Speaky, SpeakingPal, CUDU English ve Busuu.

Soru 1: İngilizceyi hiçbir ücret ödemeden ve istediğim yerden öğrenmek mümkün mü?

Cevap: Elbette mümkün. Teknoloji çağının getirdiği birçok avantajdan birisi de akıllı telefonlarımız ve uygulamalar. Telefonunuza indireceğiniz dil uygulamaları ile her yerde İngilizce öğrenmek artık mümkün.

Soru 2: Hiç İngilizce bilmeyen biri bu uygulamaları indirip kullanabilir mi?

Cevap: Tabi ki! Seçtiğiniz veya seçeceğiniz uygulamaları seviyenize göre ayarlayabilir ve öğrenmeye sıfırdan başlayabilirsiniz. Uygulamalar her seviyeye uygun şekilde ilerlemekte.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar