Upper Intermediate Seviyesine Nasıl Ulaşılır?


İngilizce Hocası Bularak İngilizce Öğrenmek
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce dil eğitimleri 6 seviyeden oluşmaktadır. Bunlar,

  • Beginner ( Temel Seviye )
  • Elementary ( Temel Seviye )
  • Pre-İntermediate ( Orta Seviye )
  • İntermediate ( Orta Seviye )
  • Upper-intermediate ( İleri Seviye )
  • Advanced ( İleri Seviye )

Beginner başlangıç seviyesinde kişi birkaç temel kelimeleri bilmekte, konuşma, anlama ve yazma becerileri henüz bulunmamaktadır.

Elementary seviyesinde de temel seviye olup basit kalıplar ve cümlelerle konuşulmaktadır. Beginner seviyesine göre bilinen kelime sayısı ve cümle kalıpları daha fazladır.

Pre-İntermediate seviyesinde olan bir kişi kelime bilgisi bakımından kısa cümleler kurabilir, konuşulanları anlayabilir, birçok cümle kalıbına hakimdir.

Intermediate seviyesinde konuşma ve konuşulanı anlama daha iyidir.

Upper intermediate seviyesi ise kişinin akıcı bir şekilde İngilizce konuştuğu ve yurt dışı seyahatlerde rahat iletişim kurduğu bir seviyedir. Konuşma, anlama, okuma ve yazmada sorun yoktur.

Advanced seviyesi ise gerek gramer gerekse kelime bilgisi ve cümle kalıpları bakımından en üst seviye olup, kişi akıcı bir şekilde konuşurken karşısındakini de çok rahat anlamaktadır. İngilizce yayınları rahat takip eder, dizi, film ve röportajları anlayarak izler, hızlı konuşan ortamlarda bile hiçbir kelimeyi kaçırmaz.

Upper Intermadiate Seviyesine Ulaşmak İçin Nasıl Çalışmalı?

pexels-photo-large

İngilizce öğrenmek için çalışanların hedefi upper intermediate seviyesine ulaşmaktır. Çünkü bu aşamaya geldiğinde iletişimde hiçbir sorun yaşamayacak, anlama, konuşma ve yazmada yeterli seviyeye ulaşmış olacaktır. Upper intermediate seviyesi ileri seviye olup kelimeler unutulmayacak şekilde ezberlenmiş, İngilizce cümle kalıpları, zamanlar ve fiillere hakimiyet sağlanmıştır. Peki, bu seviyeye ulaşmak için ne yapmalı, nasıl çalışmalı?

Online İngilizce Eğitim: İngilizceyi en kolay ve en hızlı şekilde öğreten online eğitimlerle seviye atlamak çok kolaydır. Upper intermdadiate seviyesinde öğrencilerin tüm eksikleri online eğitimle giderilir. Amaç konuşma, anlama, telaffuz, okuma ve yazmadaki tüm eksikleri gidermektir.

Yabancı Yayınları Takip Etmek: İntermediate seviyesinde olan birinin bir üst seviyeye çıkmasında oldukça etkilidir. Yabancı dizi, fil ve belgeseller, yabancı programlar, makaleler ve gazeteler ile konuşma, anlama, okuma ve yazma becerileri arttırılabilir.

İngilizce konusunda her şeyi yaptım ancak yine de öğrenemiyorum diyorsanız, o durumda da yapmanız gereken Türkiye’nin en başarılı İngilizce öğrenim programı Konuşarak Öğren’e dahil olmaktır! Bilgi almak için, konuşarak siz de öğrenmek için anasayfamız konusarakogren.com a gidin, sistemi ücretsiz deneyin 😉

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.