Uyurken İngilizce Öğrenilir mi?


Uyurken İngilizce Öğrenilir mi?

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Herkesin merak ettiği bir soru, uykuda İngilizce öğrenilir mi? İngilizce öğrenmenin birçok yönteminden bahsettik. İngilizce öğrenmek için iyi bir eğitim tekniğinin seçilmesinden, disiplinli çalışma gerektiğinden, bol-bol pratik yapmakta, sürekli konuşarak İngilizce öğrenmekten, okumaktan, yazmaktan, dinlemekten v.s Ama bunlar içinde uyuyarak İngilizce öğrenilip öğrenilmediğinden hiç bahsetmedik.

Uyurken İngilizce Öğrenilir mi?

Uyurken İngilizce öğrenilir mi?

İngilizce bilmenin bu derece önemli olduğu günümüzde maalesef öğretme işini ticarete dökenler oluyor. Bunlardan biri de uyurken İngilizce öğrenme tekniği. Peki, uyurken İngilizce öğrenilir mi? Şimdi gelin bu konuyu birlikte irdeleyelim.

Uyurken İngilizce seti neler vaat ediyor?

Bir kere 16 günde uyuyarak İngilizce öğrenebileceğinizi söylüyor. Alıp deneyenlerden alınan yorumlar ise oldukça şaşırtıcı. Hiçbir Türkçe kelimenin bulunmadığı eğitim setini kaç gün dinlemesine rağmen hiçbir fark göremediklerini ifade ediyorlar. Para verip aldıkları için de istenen süreyi dolduruncaya dek uyurken dinlemeye devam edeceğini söylüyorlar. Bu tür eğitim vaatleri sadece kişiyi kandırmaktan ibarettir. Çünkü biliniyor ki İngilizce öğrenmek bir çaba gerektirir. Tembel bir yapısı olan biri için se böyle yöntemler sanki mucize gibidir. Ama maalesef böyle bir dünya yok. Okumadan, konuşmadan, dinleyip yazmadan öğrenmek mümkün değildir.

Uykuda İngilizce öğrenmeye çalışmak sağlıksızdır

Bilimsel araştırmalar göstermiştir ki öğrenme uykuda değil uykudan önce gerçekleşmektedir. Uyumadan önce çalışılan konuların daha iyi öğrenildiği bir gerçektir. Yani kelime ezberleyecekseniz uyumadan önce son bir tekrar yapın. Öğrenmek uykuda bu kadar kolay olsaydı, hemen herkes 3-5 yabancı dile hâkim olurdu.

Kanadalı uyku bozuklukları uzmanı Florence Cardinal, uykuda yabancı dil öğrenme için uykunun doğasına müdahale olduğunu, sağlıklı ve kaliteli uykuya engel olduğunu, derin uykuyu engellediğini ve derin uykunun zihin ve beden sağlığı bakımından hayati öneminin olduğunu vurgulamıştır. Uyurken İngilizce öğrenilir mi sorusu artık geçmişte kaldı ve kimse bu modelin geçerliliğini de artık iddia etmiyor…

Uyurken İngilizce seti zaman ve para kaybıdır

Hiçbir işe yaramayan uyurken İngilizce setleri zaman ve para kaybından başka bir işe yaramamaktadır. En iyi İngilizce öğrenme şekli sizleri konuşturan ve İngilizce öğrenme garantisi veren online İngilizce eğitimidir. Hayali değil gerçekçi bir yaklaşımla ve somut verilerle konuşan online eğitimler, bu yöntemle İngilizce öğrenenlerin sayısının her geçen gün arttığı yöntemlerdir.

Bu alanda en iyi teklifi sunan, en gelişmiş İngilizce altyapısına sahip konuşarak öğren ile, siz de İngilizce öğrenebilirsiniz. Kendinize neden bir şans vermiyorsunuz?

www.konusarakogren.com

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.