Yabancı Eğitmenlerle İngilizce Öğrenmenin Faydaları


Hem iş hayatımızda hem de gündelik hayatımızda İngilizce öğrenmenin faydaları ve bize getirileri neler olacak tahmin ediyor olsak da bu dili hayatımıza entegre edecek kadar öğrenebilmek pek mümkün olmuyor. İngilizce öğrenme süreci, zor ve meşakkatli olduğunu düşündüğümüz için zaman zaman hepimizi tedirgin eden bir durum haline gelebiliyor. Her ne kadar ilkokuldan beri eğitim-öğretim sürecimizin bir parçası haline gelmiş olsa da İngilizce’yi gündelik hayatımıza adapte etme de zorluklar yaşadığımız için uzun vadede başarıya ulaştığımız da pek söylenemez.

Bu durumun en büyük nedenlerinden biri İngilizce’yi yalnızca belli başlı yerlerde öğrenip sonrasında da hayatımıza dahil edemeden unutmaya başlamamız. Etrafımızda ana dilinin Türkçe olduğunu bildiğimiz insanlar varken İngilizce öğrenmek bizi tam anlamıyla zorlamadığı için İngilizce öğrenme gerekliliği hissetmiyoruz. Takıldığın ve zorlandığın her an Türkçe konuşmaya geri dönebileceğini bilmek, seni o dili konuşmaya itmek yerine uzak tutan bir durum haline geliyor. Bu nedenle yabancı eğitmenlerden Ingilizce öğrenme, İngilizce öğrenmeye karar vermiş kişilerin düşündüğü bir tercih haline geliyor.

Yabancı Eğitmenlerle İngilizce öğrenmenin Faydaları neler olabilir, sana neler katabilir diye düşünüyorsan bu yazımızda sana ana dili ingilizce olan eğitmenlerden dil öğrenmenin faydaları neler olabilir bunu anlatacağız. Dil öğrenme sürecinde sana en çok katkısı bulunacak olan eğitmeninin ana dilinin ingilizce olmasının ne gibi bir getirisi olabilir öğrenmek için yazımızı okumaya devam et.

Dilin kullanımını ve telaffuzlarını öğrenirsiniz.

Bir dili öğrenirken uyguladığımız adımlardan biri de oldukça fazla kelime öğrenmek. Her ne kadar kelimelerin yazılışını ve anlamlarını bilmek önemli olsa da doğru telaffuz da İngilizce öğrenmede dikkat edilmesi gereken adımlardan biri. Yabancı eğitmenlerle İngilizce öğrendiğinde, sürekli olarak kelimelerin doğru telaffuzunu duyuyor olacaksın. Kulak aşinalığı yaratacak olan bu durum sayesinde, kelimeleri daha rahat ve doğru telaffuz edebileceksin. Ana dili Türkçe olan insanlarla konuştuğun İngilizce sana öğrenim açısından bir şeyler katacak olsa da telaffuzların doğruluğu konusunda yabancı bir eğitmen daha çok yardımcı olacaktır.

Bunun yanı sıra dilin kullanımı da göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir durum olduğu için yabancı eğitmenlerle ingilizce öğrenme bu anlamda sana oldukça fayda sağlayacak. Her ne kadar okullarda veya başka kurslarda gramer kurallarını öğrenirken belli başlı kalıpları da beraberinde öğreniyor olsak da dilin doğal kullanımı sırasında öğrendiklerimiz ve karşılaştıklarımız birbirinden farklı olabiliyor. Dili, ana dili İngilizce olan kişilerle öğrenme durumunda günlük konuşmalardaki dil kullanımını öğreneceğin için diyaloglarda daha doğal ve yetkin bir dil kullanımı sergileyebilirsin. Çünkü her ne kadar gramatik olarak doğru cümleler kursan da ileri seviye bir konuşma sergilemek için ana dili ingilizce olan birinin kullanacağı tarzda kalıplarla cümle kurman daha etkili olacaktır.

Tedirginliğiniz minimuma iner ve pratik yapmanız artar.

Bir çoğumuzun İngilizce konuşma konusunda yaşadığı en büyük tedirginlik hata yaptığımızda bizimle alay edileceğini düşünmemiz. Dil öğrenimi sırasında, çekingenliğimizden ötürü eksik kalan konuşma pratiğini gidermek adına uygulayabileceğiniz pek farklı yöntemlerden bahsetmiştik. İngilizce konuşma pratiği yapmanın 4 yolu yazısında bahsedilen maddelerden biri olan ana dili ingilizce olan eğitmenlerden dersler almak tam da bu noktada oldukça önemli. Seni yargılamak için değil öğrenmen için orada olan ve yeni bir dil öğreniyor olmanı takdir eden hocaların seni germek yerine rahatlatacaktır.

Sadece okulda, belli saat aralıklarında öğrendiğin ingilizce her ne kadar başlarda yeterli gibi gelecek olsa da ileride dil seviyeni geliştirmek istediğinde bu kadar limitli bir öğrenimin sana pek faydası olmadığını anlayacaksın. Yabancı eğitmenlerle ingilizce öğrenmenin faydalarından biri de okulda ya da kurslarda gördüğün ingilizcenin seni ne seviyeye taşıdığını görüp ek olarak pratik yapma imkanı tanıması. Yapılan pratikler hem senin bildiğin kelimeleri ve kalıpları unutmamanı sağlayacak hem de sahip olduğun ingilizce konuşma akıcılığını ilerletecek.

Bu zamana kadar öğrendiğin bütün kuralları ve kelimeleri pratik yapmanın yanı sıra, öğreneceğin yeni kelimeleri de bu pratiğin içine dahil ederek aktif bir öğrenme stili geliştirebilirsin. Yabancı eğitmenlerle ingilizce öğrenmenin faydaları tam olarak bu gibi kısımlarda ortaya çıkıyor. İngilizceyi öğrenmek için ana dilin Ingilizce olduğu ülkelere gidemiyor bile olsan, İngilizceyi ana dili olarak konuşan kişilerle iletişim halinde olman hem dinleme açısından hem de konuşma açısından senin gelişmene olanak sağlayacaktır.

Konuşarak Öğren ile ingilizceni geliştir.

Konuşarak Öğren sana ana dili ingilizce olan eğitmenlerle seviyen ne olursa olsun Ingilizce konuşma ve ders alma olacağı sağlıyor. Dersler başlamadan önce Ingilizce’de hangi seviyede olduğunu öğrenmek için test yapılıyor. Bu sayede eğitmenin seninle hangi seviyede diyalog kuracağı ve konuları nasıl anlatacağı belirlenmiş oluyor.

Yabancı eğitmenlerle işlediğin derslerin dışında online içeriklerle de ingilizce pratiği yapabilir ve kendini geliştirebilirsin. Ayrıca ilerlemelerinin kaydedildiğini unutmayalım. Kendi yaşam tarzına uygun olarak ders programlarını ve eğitmenlerinle gerçekleşecek olan konuşmaların saatlerini de düzenleyebiliyorsun.

Bunlara ek olarak, eğitmenlerle işlediğin derslerin ardından o ders içerisinde yaptığın hatalar ve dikkat etmen gereken kısımlarla alakalı olarak alacağın geri dönütlerle tam olarak nelerin üzerine çalışman gerektiğini görebilirsin. Bu şekilde yapacağın nokta atışı çalışmalarla daha kısa sürede ve daha verimli bir çalışma sistemine sahip olacağını hatırlatalım.

Sen de yabancı eğitmenlerle ingilizce öğrenmenin faydaları ile alakalı bu içeriğimizden sonra kendine uygun bir eğitim arıyorsan Konuşarak Öğren tam olarak aradığın fırsat! Yalnızca gündelik ingilizce için değil iş ingilizcesi için de verdiği eğitimler ve sağladığı imkanlarla, Konuşarak Öğren senin için en uygun eğitimlerden biri. Sen de bu fırsatlarla tanışmak ve ingilizceni geliştirmek için internet sitesine bakmayı unutma!

ÖZET

İngilizceyi yabancı eğitmenlerle öğrenmek neden önemli?

Sıfırdan ya da düşük bir temelle öğrenmeye başladığınız İngilizcenin sağlam ve etkili bir öğrenme süreciyle gerçekleşmesi için İngilizceyi dile oldukça hakim birinden öğrenmeniz daha sağlıklı olur. Bu bağlamda ana dili Ingilizce olan birinden bunu öğrenmeniz, öğrenme sürecini yüzde yüz güçlendireceği için size kalan tek kısım akıllıca bir çalışma planıyla çalışmak ve öğrenmek oluyor. Yabancı eğitmenlerle ingilizce öğrenmek bu sürecin hızlanması konusunda oldukça yardımcı oluyor.

İngilizceyi yabancı eğitmenlerle öğrenmenin faydaları neler?

Pek çok faydası olsa da doğru telaffuzların neler olduğunu duyarak Ingilizce öğrenmeniz ilk faydası oluyor. Buna ek olarak yalnızca kelime telaffuzlarını değil ana dili ingilizce olanların kullandığı cümle kalıplarını ve nelerin seni daha doğal bir şekilde ingilizce konuşmayı öğrendim özgüvenine sokacağını öğrenirsin. Bununla beraber pek de imkan bulamadığın pratik yapma işi de gerçek olur. Yabancı bir eğitmenden ders alman durumunda ortak diliniz Ingilizce olacağı için onunla konuşmak, diyalog kurmak zorunda kalacaksın. Bu tarz kendini zorlamaların da senin kabuğundan çıkmana, doğal ve akıcı ingilizce konuşmana fayda sağlayacak. Son olarak, her ne kadar eğitmenlerin yabancı da olsa onların senin öğrenimin için orada olduklarını bileceksin, derslerin sırasında girdiğin streslerle gerçek hayat diyaloglarına hazırlıklı olacaksın. Yaptığın pratikler bu sayede stresini kontrol altına almana yardımcı olacaklar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar