Zorla İngilizce Öğrenilir mi?


Zorla İngilizce öğrenilir mi, İngilizce konuşmak için kendimizi zorlamamız doğru mu bu yazımızda bu soruların cevabını bulacaksınız.

Zorla İngilizce öğrenmek

Her konuda olduğu gibi İngilizce öğrenme konusunda da zorlama yapmak doğru değildir. Üstelik öğrenmeye zorlamada öğrenme olayı geri tepmekte, dersler kişinin gözünde çok daha zor hale gelmektedir. İngilizce birçoğuna göre zaten zor bir dil. Bir de bunu çalışmaya zorlama şekline getirmek İngilizceyi kişinin gözünde daha da güç hale getirir. Böyle bir yaklaşım kişinin eğlenerek İngilizce öğrenmesi yerine sıkıcı ve çalışmaya zorlanarak bir öğrenme şekline dönüşür. Bu da hiç tercih edilen bir durum değil.

İngilizce çalışmaya kendimi zorlamalı mıyım?

Eskilerin çok güzel bir sözü var “zorla güzellik olmaz” diye. Aslında bu söz bile zorla yapılan bir işin verimli olmayacağını çok güzel anlatıyor. Kendini İngilizce çalışmaya zorlamak, iradeyi disipline etmede sınırları aşmak kişiyi yıpratır. Bunun yerine motive edici şeylerle işe başlamak daha doğru. Mesela İngilizce öğrenmenin kişiye neler kazandıracağını düşünmek gibi.

  • Güzel bir kariyer yolu,
  • İyi gelirli bir iş,
  • Dünyayı daha iyi okuyabilme,
  • Genel kültürünüze pozitif bir etki…

İngilizce öğrenmeyi zorlaştırmayın

Zaten İngilizce öğrenmek sıkıntılı bir süreçtir. Bir de buna kendini zorlamayı eklersek eğlenceli olmak bir yana adeta ızdırap verici olacaktır. İnsan psikolojisi keyif aldığı şeyleri yapmayı tercih eder. Mesela film izlemeyi seven biri fırsat buldukça film izler. İngilizce öğrenmeyi gerçekten isteyen biri bunu en eğlenceli şekilde yapmanın yollarını araştırmalıdır. Eğer İngilizce derslerini keyifli bir hale getirirse çalışmakta zorlanmayıp aksine zevkle ders çalışacaktır.

İngilizce konuşmak için kendini zorlamak

Kişi İngilizce konuşmak için sürekli kendini zorluyorsa aldığı eğitimde ters giden bir şeyler var demektir. Daha ilk aşamalardan itibaren zorlanmadan İngilizce konuşmak mümkün iken bu şekilde sıkıntıya girmek bir dil eğitimi için son derece yanlıştır.

Online İngilizce eğitimi alanlar zorlanmak bir yana eğlenerek ve konuşarak İngilizce öğreniyor. Hem de hiç sıkılmadan. 10-20 veya 30’ar dakikalık derslerle dinleyerek ve konuşarak İngilizce öğrenmek hem verimli hem de çok keyifli.

Nedir bu eğitim, nasıl alınıyor gibi sorularınız varsa, sizi konusarakogren.com anasayfasına davet ediyoruz! ????

Son Yazılar